Strona główna Kancelaria Zespół Honorarium Formularze Kontakt Impressum Deutsch

Zespół

Aleksandra Wlodarczyk-Zimny
Rechtsanwältin (Adwokat)
Fachanwältin für internationales Wirtschaftsrecht (adwokat specjalista od międzynarodowych spraw handlowych i gospodarczych)
Mediator

Tytuł Rechtsanwältin (adwokat) uzyskała na terenie Niemiec. Od 2003 roku jest wpisana na listę adwokatów przy Hanzeatyckiej Radzie Adwokackiej w Bremen.

W 2009 została wpisana jako pierwszy  prawnik (adwokat) zagraniczny na liście Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu.

Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 roku mec. Wlodarczyk-Zimny specjalizuje się w polsko-niemieckich sprawach handlowych i gospodarczych. W ciągu kilkunastu lat praktyki zawodowej nabyła międzynarodowe doświadczenie z zakresu prawa transgranicznego i jako jedna z pierwszych uzyskała nominację i prawo do używania tytułu specjalisty do spraw międzynarodowego prawa gospodarczego i handlowego.

Dowiedz się więcej >

Od wielu lat doradza polskim i niemieckim przedsiębiorcom jak i międzynarodowym korporacjom.
W sprawach handlowych przygotowuje między innymi umowy i wzorce ogólne zgodne z wymogami Unii Europejskiej jak i umowy dla zagranicznych przedstawicielstw handlowych w znaczeniu dyrektywy Rady UE 86/653/EWG.

Mec. Włodarczyk-Zimny zajmuje się również zakładaniem, przekształcaniem oraz likwidacją spółek jak i oddziałów zagranicznych, a ponadto doradztwem wspólnikom i organom podmiotów gospodarczych.

W sytuacjach konfliktowych pomiędzy przedsiębiorcami wykorzystując nabyte kwalifikacje mediatora szuka rozwiązań umożliwiających stronom partnerskie zażegnanie konfliktu a tym samym kontynuację współpracy.

W razie takiej konieczności skutecznie reprezentuje klientów zarówno przed sądownictwem niemieckim jak i polskim, również przed sądami polubownymi. 

 
©2015 Aleksandra Wlodarczyk-Zimny - Niemiecko-Polska Kancelaria Adwokacka.
Ten serwis używa cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie).

Projekt strony internetowej Webapper